Zodi Blog
Berki Erika: A gépi manikűr rejtett veszélyei
Berki Erika: zöld köröm szindróma
Zöld köröm szindróma – bármikor felbukkanhat
Műkörmösök százai találkoztak már a természetes körömlemez zöld elszíneződésével anyageltávolítás során. A köröm kinézete legalább olyan aggasztó, mint maga az állapota. Sajnos éveken keresztül ez a tünet egyszerűen algának volt degradálva, s szakmán belül elterjedt az a tény, hogy bár a műkörmösök megszüntetni az elszíneződést nem tudják, de bizonyosan nem fertőző és nyugodtan lehet az ilyen körömre is különféle műköröm építő anyagot felvinni. Még akkor sem lett gyanús ez a megállapítás, amikor az ismét korrekcióra visszatérő vendég még több körmén keletkezett brutálisan zöld, szürkészöld gusztustalan folt.
Mihály Ildikó: A műköröm építés alapjai
A műköröm építést diagnosztizálással kezdjük, ami szemrevételezéssel, tapintással és kikérdezéssel történik, egy laza csevegés keretében. Ha nincs kizáró körülmény, akkor elkezdhetjük a munkát a lehetséges befolyásoló körülmény figyelembe vételével, ami leggyakrabban lehetséges cukorbetegség, vérzékenység, ortopédiai elváltozások… stb
Révész Rita: Műkörmös vállalkozás indítása
A műkörmösök és a Covid-19
A műkörmösök és a Covid-19
szöveg: Buzás Virág [picivirág]
Egy éve lassan minden megváltozott a világunkban: a társas szokások, az üdvözlések, de maguk az emberi kapcsolatok is komoly csorbát szenvedtek a pandémia miatt. Sok vállalkozó volt kénytelen szüneteltetni vagy megszűntetni a vállalkozását, rengetegen vesztették el az állásukat, és a karantén a pszichénkre is komoly hatással volt. A műkörmös szalonokban mostanra megszokottá vált, hogy maszkban ülünk egymással szemben és a fertőtlenítés is virágkorát éli.
Ebben a cikkben szeretnénk egy kicsit segíteni, összeszedni az információkat az olvasókat érdeklő témákban, így segítségünkre sietett több remek szakember: a vállalkozást érintő változásokra, lehetőségekre a Gyöngykönyv Bt. munkatársai válaszoltak, az egészségügyi kérdéseket Dr. Watti Nermin válaszolta meg. A vállalkozási ismeretek szerves részét képzi az alapképzésnek, ám ebben a folyton változó jogszabályokkal teli világban igazán nehéz naprakésznek maradni, főképp a jelenlegi járványhelyzetben. Egy kicsit körüljártuk, hogy milyen lehetőségeink vannak a vírus alatt. Nagyon fontos, hogy ezek az információk az aktuális érvényben lévő jogszabályok alapján készültek. Ha változik valami, akkor az kihat a válaszokra is, ezért érdemes a megadott linkeken továbbtájékozódni.
Bakos Erika: soha ne legyél középszerű
Bakos Erika vallomása neked is segíteni fog kivételes műkörmössé válni. Erika Magyarország egyik legjobb körmöse, számos verseny győztese és rendkívül kreatív művész. Ebben a cikkben megosztotta velünk a történetét, fogadjátok szeretettel!
Interjú Babér Balázs műkörmössel
Miért jó a férfi műkörmös?
HVG interjú Babér Balázzsal
„Akik hozzám jönnek, azt szokták mondani, jó, hogy férfi csinálja a műkörmeiket, mert valahogy másképp dolgozom, mint a kolléganők. Máshol van bennem a határozottság, máshogy fogom meg a kezüket. Más egy férfi ízlésvilága, látásmódja, olyan megoldásokat talál ki, amilyet egy nő soha. Máshogy gondolkodunk.” Olvasd el a teljes cikket:
a cikk itt olvasható
Bakos Erika: Szakoktatói képzés, Világbajnokság, Olimpia!
GKK, személy és brand egyben
GKK, személy és brand egyben
Pörgő világunkban talán nincs fontosabb a márkánál. Annál értékesebb valami, minél híresebb a neve. Körmösként mit tudunk tenni, hiszen mi magunk vagyunk a termék(et gyártó) és a név is egyben? A legjobb befektetés az, ha személyes brand-et hozunk létre. Ha körbenézek a szakmán belül, nem is fordulhatnék máshoz tanácsokért ezzel kapcsolatban, mint Gáspár-Köbli Krisztához, akit a szakmában mindenki GKK-ként ismer és emleget. Azon szerencsések közé tartozom, akik személyesen ismerhetik. Elmondhatom róla, hogy egy igazi egyéniség. Krisztának mindig eredeti és jó ötletei vannak, és ami a legjobb, mindig formabontó is. És talán pont ezzel tud utánozhatatlanul kreatív lenni. De hallgassuk meg őt magát arról, hogy hogyan is született meg a GKK, mint brand.